DZIAŁANIA

Realizacja naszych usług medycznych jest  oparta na profesjonalizmie i wysokiej jakości. Zaufanie   i dobra relacja między Pacjentem a lekarzem jest podstawowym czynnikiem  naszego  leczenia.

DOŚWIADCZENIE

Tworzymy grono znanych i cenionych specjalistów, którym z ufnością możesz powierzyć swoje zdrowie.

SKUTECZNOŚĆ

Nasza wiedza jest  najskuteczniejszych narzędziem  w walce z  Twoją  chorobą.

 
Gabinet chorób piersi
Gabinet medycyny paliatywnej

GABINET CHORÓB PIERSI

W Polsce rak piersi jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem złośliwym u kobiet.

Objawy, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty chorób piersi:

  • wyciek z brodawki, zwłaszcza podbarwiony krwią,
  • wciągnięcie brodawki,
  • zmarszczenia, uwypuklenia, obraz “skórki pomarańczy” na skórze sutków,
  • zmiany koloru skóry piersi, otoczki i brodawki,
  • zmiany wielkość lub kształtu jednej z piersi,
  • pojawienie się stwardnienia, zgrubienia lub guzka w obrębie miąższu piersi,
  • pojawienie się guzka w dole pachowym,
  • wystąpienie nietypowego bólu.

Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. O ile nie w każdej sytuacji profilaktyka onkologiczna jest możliwa, o tyle w większości przypadków raka piersi bardzo dużo zależy od samego pacjenta.

Leczenie chirurgiczne raka piersi jest najstarszą metodą kontroli miejscowej choroby. Wprowadzenie dodatkowych metod jak chemioterapia, radioterapia i hormonoterapia pozwoliło zwiększyć odsetek pacjentów, u których udaje się uzyskać pełne wyleczenie lub długotrwałą remisję choroby. Zasadniczym celem leczenia chirurgicznego raka piersi jest wycięcie guza z marginesem tkanek zdrowych ,połączone z usunięciem regionalnych węzłów chłonnych.

Skuteczność leczenia raka piersi stale rośnie. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w 100% wyleczalny !!

 

GABINET MEDYCYNY PALIATYWNEJ

Leczeniem paliatywnym nazywamy postępowanie mające na celu złagodzenie objawów nie poddającej się leczeniu przyczynowemu choroby przewlekłej, o niekorzystnym rokowaniu, w tym również zaawansowanej choroby nowotworowej.

Leczenie paliatywne jest ukierunkowane na niesienie ulgi w cierpieniu poprzez zwalczanie bólu trudnego do opanowania i innych objawów somatycznych ( nudności, wymioty, duszność).

 

GABINET KONSULTACYJNY SPECJALISTY UROLOGA

Zasadniczą część urologii klinicznej stanowi uro-onkologia. Uro-onkologia jest szczególnie ważnym działem urologii, który obejmuje rozpoznanie, leczenie i obserwację po leczeniu chorych na nowotwory złośliwe nerki, dróg moczowych ( nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskich narządów płciowych, w tym stercza, a także – niekiedy – żeńskich narządów płciowych, jeśli szerzą się w obrębie układu moczowego.

Do zakresu uro-onkologii należy ponadto rozpoznanie i leczenie powikłań dotyczących narządów układu moczowego, powstałych w toku leczenia i po leczeniu nowotworów wywodzących się z innych narządów sąsiadujących z drogami moczowymi – nowotworów stanowiących domenę onko-ginekologii i chirurgii onkologicznej.

Nowotwory urologiczne gruczołu krokowego, nerki, i pęcherza moczowego odpowiadają za 26% nowych rozpoznań nowotworowych u mężczyzn w Polsce. Według danych za 2010 r. polscy mężczyźni zajmują drugie miejsce na naszym kontynencie (zaraz za Węgrami) w kategorii najwyższej, przedwczesnej (przed 65 rokiem życia) umieralności na nowotwory.

Doświadczenie kliniczne, praktyka, publikacje naukowe dowodzą, że we współczesnej urologii leczenie nowotworów powinno być leczeniem skojarzonym, łączącym elementy chirurgii urologicznej, radioterapii i leczenia systemowego – chemioterapii, immunoterapii, hormonoterapii.

Ścisła współpraca zespołu złożonego z urologa, radioterapeuty i onkologa klinicznego pozwala na zespołowe zaplanowanie leczenia wykorzystującego wszystkie metody w odpowiedniej sekwencji i daje gwarancję skutecznej terapii oraz lepsze wyniki odległe .