DZIAŁANIA

Realizacja naszych usług medycznych jest  oparta na profesjonalizmie i wysokiej jakości. Zaufanie   i dobra relacja między Pacjentem a lekarzem jest podstawowym czynnikiem  naszego  leczenia.

DOŚWIADCZENIE

Tworzymy grono znanych i cenionych specjalistów, którym z ufnością możesz powierzyć swoje zdrowie.

SKUTECZNOŚĆ

Nasza wiedza jest  najskuteczniejszych narzędziem  w walce z  Twoją  chorobą.

 

Radioterapia jest metodą miejscowego leczenia chorób nowotworowych. Polega na leczniczym stosowaniu promieniowania jonizującego.

Celem radioterapii jest zahamowanie podziału i rozmnażania się komórek nowotworowych, dzięki czemu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia wielu odmian raka zlokalizowanych w prawie każdym organie ludzkiego ciała.

W zależności od stanu Pacjenta i zaawansowania choroby wyróżniamy :

  • radioterapię radykalną: stosowaną z intencją zniszczenia guza nowotworowego w miejscu jego występowania
  • radioterapię paliatywną: mającą na celu zahamowanie procesu nowotworowego i zmniejszenie dolegliwości występujących w przebiegu choroby nowotworowej

W zależności od tego jak blisko nowotworu jest źródło promieniowania wyróżniamy teleradioterapię i brachyterapię. Teleradioterapia jest miejscowo-regionalną metodą leczenia nowotworów za pomocą promieniowania jonizującego z urządzenia zewnętrznego, znajdującego się w pewnej odległości od ciała pacjenta. Do tego celu używa się aparatów emitujących, zarówno promieniowanie fotonowe (promieniowanie X, promieniowanie gamma), jak i cząstkowe (elektrony, cząstki alfa, neutrony). Brachyterapia to metoda leczenia nowotworów złośliwych, w której źródło promieniowania jonizującego wprowadza się bezpośrednio do tkanki zmienionej chorobowo lub w jej najbliższe sąsiedztwo.

Obecna radioterapia onkologiczna jest skutecznym sposobem leczenia nowotworów złośliwych i chorób nienowotworowych. Jako samodzielna metoda leczenia lub integralna część terapii skojarzonej stosowana jest u około 70% chorych na nowotwory złośliwe.